| anticocalar101 a întrebat:

mi-am cumparat un Asus X52J.
1Gb video nvidia 310m
si intel hd...
problema este ca am incercat sa schimb rezolutia pe 1090 x 1080 adica full hd si nu merge. Rezolutia maxima e de 1366x786 iar de aici imi dau seama ca placa pe "default"nu este nvidia ci intel hd.
Cum as putea sa o fac pe nvidia sa fie cea nativa si nu intelu?
Cu o placa incorporata nu poti avea full hd dar cu placa de 1gb poti! vreo solutie?

2 răspunsuri:
| Benyb a răspuns:

Salut,ma,tu doar stii ca rezolutia maxima a display ului e de 1366x768.Deci nu are cum sa iti afiseze mai mare pentru ca atat poate duce display ul. Oricum ar trebui sa mearga sa dai acolo o rezolutie mai mare de cat cea maxima a display ului dar nu are ici un rost.

| anticocalar101 explică:

Deci problema este ca am connectat un tv full hd si cand schimb pe 1920x 1080 se vede rau deci nu suporta! Motivul este ca internvine placa integrata si nu cea dedicata!
Nu stiu cum pot sa o schimb pe cea Intel hd cu nVIDIA sa o fac "default"