| Raul_Raul_1996_k2Yl a întrebat:

Salut, mi-am cumpărat un pc,ce jocuri duce, are 12 ram(toate de la hyper blue), amd athlon tm ii x4 640 3. 00ghz, geforce gts 450?

3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Procesorul e slabut iar placa video nu e cine stie ce, nu are decat 1 GB, ar merge sa joci GTA 5 pe 30 fps la low sau medium, nu o sa ruleze jocuri prea performante iar chiar daca o sa iti ruleze, o sa iti mearga doar la setari minime cum e GTA 5, in mare parte poti juca jocuri de prin 2012 si 2013 maxim sa zicem insa nu toate, poate si niste jocuri din 2014 care nu cer mari cerinte.

| Raul_Raul_1996_k2Yl explică (pentru DarthNiger):

M-am jucat gta v medium-high 80 fps

| DarthNiger a răspuns (pentru Raul_Raul_1996_k2Yl):

Am uitat ca GTA 5 nu cere decat 8 GB RAM, in cazul asta iti merg jocuri mai noi, insa procesorul te cam trage in jos, iar placa video nu e foarte performanta.