| Iulian2011 a întrebat:

Mi-am descarcat azi pokemon go, si intampin urmatoarea problema: Imi scrie " GPS signal not found" desi am activat satelitii si gps si am acces la locatie, nici strazile nu imi apar deloc, ca si cum as fi pe camp. GPS-ul merge, imi da locatia exacta pe google maps. Sper ca ma puteti ajuta, dau funda celui ce ma ajuta sa rezolv problema.

4 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

E o eroare de la ei, intra mai tarziu in joc/incearca sa te conectezi din nou la net.

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Ori nu ai acces la un internet prea bun, ori ai activate „mock locations".

| Lucian887 a răspuns:

Salut, acest tip de problemă poate apărea din mai multe motive, dar există câțiva pași pe care îi poți urma pentru a încerca să o rezolvi:
Repornește Pokémon GO: Uneori, simpla repornire a aplicației poate ajuta la reîmprospătarea conexiunii GPS.
Verifică Permisiunile Aplicației: Asigură-te că Pokémon GO are permisiunile necesare pentru locație. Poți verifica acest lucru în setările telefonului sub "Aplicații" sau "Manager de Aplicații."
Activează și Dezactivează Locația: Comută serviciile GPS și de locație pe și apoi din nou în setările dispozitivului tău.
Verifică Modul de Precizie Ridicată: Asigură-te că modul de locație al telefonului tău este setat la "Precizie Ridicată." Acest mod utilizează GPS-ul, rețelele Wi-Fi și cele mobile pentru o urmărire mai precisă a locației.
Calibrează Busola: Uneori, calibrarea busolei poate afecta precizia GPS. Verifică dacă există o opțiune pentru calibrarea busolei în setările dispozitivului tău.
Actualizează Aplicația: Asigură-te că ai cea mai recentă versiune a Pokémon GO instalată din magazinul tău de aplicații. Actualizările includ adesea corecții de bug-uri.
Reboot Dispozitivul: Uneori, o simplă repornire a dispozitivului poate ajuta la rezolvarea problemelor legate de GPS.
Verifică Interferențele: Asigură-te că te afli într-o zonă deschisă, cu o vedere clară spre cer. Clădirile și copacii pot interfera cu semnalele GPS.
Verifică Actualizările Sistemului: Asigură-te că sistemul de operare al dispozitivului tău este actualizat. Actualizările de sistem pot îmbunătăți uneori performanța GPS.
Încearcă o Locație Diferită: Dacă este posibil, încearcă să folosești aplicația într-o locație diferită. Unele zone pot avea o recepție GPS mai bună. Dacă îți este dificil să îți schimbi locația actuală, încearcă o aplicație de modificare a locației GPS, cum ar fi iRocket LocSpoof pe telefonul tău.
Verifică Aplicațiile Terțe: Uneori, aplicațiile terțe care modifică setările GPS pot interfera cu Pokémon GO. Dezinstalarea unor astfel de aplicații poate ajuta.

| MelisaObrien a răspuns:

Si eu am aceeași problemă uneori! Îmi apare asa vreo 5-6 secunde dar apoi dispare. Poate ca nu ai avut semnal bun in momentul respectiv sau wi-fi bun.Si mie mi se mai întâmplă! Sper ca te-am ajutat!