| Flavius_Mazuru_1995 a întrebat:

mi-am instalat nu de mult Crysis 3 si imi apare mesaj cum ca am nevoie de directx11 pentru a-l putea juca, am instalat directx11 si nimic aceeasi problema
Sistemul meu are: Intel Pentium Dual-Core E5500 2.8Ghz
2Gb ddr2
Placa video nVidia Gt220 de 1gb
Tin sa mentionez ca Crysis 2 mi-a mers perfect

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video care o ai nu suporta directx11, ea are directx 10.1

| Flavius_Mazuru_1995 explică:

In dxdiag arata ca e dx11 instalat

| EnvyU a răspuns (pentru Flavius_Mazuru_1995):

Asta nu inseamna ca placa ta video foloseste acel tip de software. E ca si cand ai incerca sa pui o caroserie de ferari la un motor de trabant, tot trabant ramane. Adica ai nevoie de o placa cu cusport dx11.

| KodrutZ a răspuns (pentru EnvyU):

Da' ti-a placut gluma cu Crysis 2 care i-a mersi cica perfect? lol. 15 fps cu tot la minim.