| ardei a întrebat:

Mi-am luat de curând Fifa 20 și joc pe laptop.
Jocul merge perfect, nu am pic de lag, doar că în timp ce joc se blochează deodată. Intru într-un meci, joc vreo 5-10 minute și apoi PAC, deodată se blochează. Mă gândesc că se suprasolicită laptop-ul, dar repet, nu am deloc lag.
Care ar fi problema și cum aș putea să o rezolv?

Laptop:
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU 1. 60GHz 1.80 GHz

RAM: 4 GB

Placa video: NVIDIA GeForce MX110

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Cel mai probabil atinge limita memoriei ram si ramai fara memorie, fa un upgrade la macar 12gb ram, nici 8 nu prea mai sunt de ajuns zilele astea, oricum o placuta de 8 nu-i scumpa, e undeva la 170 lei dar stii ca dupa nu mai ai treaba

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Tine-l la incarcat si baga bateria pe High Performance.

| ardei explică (pentru Sn4k3):

Făceam asta deja. Am și cooler la laptop. Nu știu care ar fi motivul.

| DarthNiger a răspuns:

Fifa 20 cere 8 GB, tu ai 4.