| alexandrusava a întrebat:

Salut mi-am luat de curand un gamepad dar nu este recunoscut de laptop nici de pc( la pc imi zice ca nu am driver / la laptop nici atat).Am incercat sa instalez drivere dar nu a mers... Ce sa fac? Mentionez ca pe cutie scrie USB GamePad si ceva mai jos phantom iar pe el scrie omega.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Fa asa :
Prima data vezi in panou de control daca il ai la dispozitive, daca il ai, sterge-l de acolo, apoi instaleaza driverul pentru windows care-l ai (64 sau 32), dupa ce ai instalat driverul, conecteaza gamepadul la pc si lasa-l sa se instaleze oricat ar dura instalarea (iti arata in bara de instrumente) dupa ce s-a instalat intra intr-un joc si modifica setarile de comanda, punand butoanele de gamepad in loc de tastatura! Bafta!

| alexandrusava explică (pentru lpavel):

Nu il am si nici un driver descarcat pana acum nu a mers...

| lpavel a răspuns (pentru alexandrusava):

Pai atunci sansele sa-l faci sa mearga sunt destul de mici dar totusi mai incearca asta : Xpadder = daca cu asta nu va merge atunci arunca-l la gunoi, nu mai ai ce face, asta e un driver universal! Bafta!

| alexandrusava explică (pentru lpavel):

Daca nu am driverul e normal sa nu se aprinda nici luminita de sub analog cand apas tasta nu?

| lpavel a răspuns (pentru alexandrusava):

NU, nu e normal! Indiferent daca ai driver sau nu acea luminita trebuie sa se aprinda asa ca mai bine arunca-l la gunoi pentru ca dupa cate zici nu e numai driverul de vina... big grin

| alexandrusava explică (pentru lpavel):

Iti multumesc mult! Am fost astazi si l-am schimbat cu altul si imi merge perfect!

| lpavel a răspuns (pentru alexandrusava):

Cu placere!