| stalin a întrebat:

mi-am luat laptopul la servici si am incercat sa ma conectez la netul de aici.am conectat cablul de net la laptop,imi arata ca sa conectat la net, are viteza de 1 mega,dar cand incerc sa intru pe net, nu reusesc..are idee cineva ce are? sau ce pot face?

3 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu stiu ce fel de net ai (Wireless, router rds, USB, Cablu).

| stalin explică (pentru Mihail2020):

Netul e prin cablu.am conectat cablul la laptop, si nu se conecteaza la net..imi arata ca viteza e de 1 mega, dar nu pot sa intru propriu zis pe net, sa navighez.

| Mihail2020 a răspuns:

Daca este prin cablu cum zici tu trebuie sa ii chemi pe cei de la net.
In calculator unde aveai netul conectat ei ti-au inregistrat sau instalat netul de la Clinet la Server sa poata avea conexiunea.
Cheamai pe cei de la internet sa iti instaleza netul.
Poate dura de la 15min-2h maxim.