| andutzu010 a întrebat:

Salut mi-am luat o pereche noi de casti care au mers la mufele din fata dar acum nu stiu de ce nu mai merg merg doar in spate! Mufele sunt conectate la placa de baza pentru ca au mers si cele usb inca merg! Nu stiu ce au si chiar nu vreau sa trebuiasca sa scot boxele mereu si mereu cand vreau sa folosesc castile! Dau funda celui care ma ajuta!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce placa de sunet ai dar trebuie sa fie undeva in control panel un loc unde sa setezi sa mearga mufele din fata. Eu am un control panel pentru sunet, separat. Cauta si in Open Volum Control facand click dreapta pe iconita de volum din dreapta jos. In options vei gasi (probabil) si ceva de genul Front Panel, Front mic, etc. Marcheaza-le si ai grija sa nu fie puse pe Mute. Daca tot nu merge incearca sa vezi daca firele de la mufele frontale sunt cuplate pe placa de baza.