| Dublu0 a întrebat:

Mi-am luat recent un router HUAWEI B310, dar nu avea antena si as vrea sa-mi cumpar eu. dar are 2 porturi pentru antena. ce ar fi mai bine sa fac? Sa iau 2? O sa se vada vreo diferenta cu 2?
In alta ordine de idei. am intrat pe eMAG sa caut antene dar toate erau "D-Link, tp-link" etc. Antena sau antenele trebuie sa fie HUAWEI?
Si inca ceva. nu exista cablu de retea wireless?
Daca m-ati ajuta si cu un link, doua.
Mersi.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

„nu exista cablu de retea wireless?"
===
rolling on the floor cea mai tare glumă din 2015! Cablu pentru rețea fără fir! Păi dacă e FĂRĂ FIR, ce cablu vrei?!?
Despre antene - trebuie să aibă același tip de mufă ca router-ul tău. Nu e musai să fie fabricate de același producător. Dar trebuie să fie două, dacă router-ul are două mufe de antenă. Iar ele să fie identice.