| AndreiDrenga a întrebat:

Salut, mi-am luat un USB HUB cu 4 porturi, dar cand il conectez in laptop si imi bag mouse-ul si tastatura merge doar ce conectez prima oara, de exemplu daca conectez mouse-ul si dupa tastatura merge doar mouse-ul si nu merge tastatura, trebuie sa instalezi drivere, sau ce? daca da cum? cum pot face sa mearga ambele o data sau toate 4

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Salut, probabil e de la power. PC'ul automat dezactiveaza usb pentru a reduce consumul.

Sa vedem daca functioneaza dupa pasii urmatori:
1. START si scrie devmgmt.msc apasa click/enter
2. Jos click pe ''Universal Serial Bus controllers''
3. Acum, vezi daca ai USB HUB, daca nu socate-l si introdu-l din nou sa vezi care de acolo este.
4. Click 2 pe el si alege Properties
5. In dreapta ai ''power management''
6. Debifeaza ''Allow the computer to turn off this device to save power'', apasa OK si asta e.