| Vișan_Cosmin_1988 a întrebat:

Mi am virusat PC ul aseara si nu este prima oara, mi am mai virusat PC ul de 3 ori si de fiecare data nu am avut de ales si a trebuit sa re-instalez windows ul, dar acum numai pot. CUM fac sa setez tot PC ul si doate datele si fisierele din el la cum erau cu putin timp in urma : de exemplu sa l setez sa fie totul cum a fost azi la 00:00 pana sa intru pe un site si sa virusez PC U crying, stiu ca este posibil ceva de genul, va rog din tot sufletul sa ma ajutati! Multumesc oricum!

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Ia-ti un anti-malware si un adblock ca sa nu iti mai viruseze pc-ul cand intri pe site-uri si un antivirus bun gen Bitdefender sau NOD32, Avastul nu te apara de malware si are rata de detectare cam de 60% deci inseamna ca 40% din virusi raman nedetectati, de curiozitate, pe ce site ai intrat de ti-a virusat pc-ul asa de tare? de obicei niciun browser precum Chrome sau Mozilla nu te lasa sa accesezi anumite site-uri daca sunt considerate periculoase.

5 răspunsuri:
| TomyBrave2019 a răspuns:

Cum? Să dai timpul înapoi? Dai rewind? Nah nu se poate. Instalează-ți și tu un antivirus. Avast e foarte bun. Recunoaște mulți viruși. Ai grijă pe unde intri că pe orice site poate fi un virus. De la po rno până la filme normale etc. laughing Nu ai ce face doar ce am zis mai sus.

| Vișan_Cosmin_1988 explică (pentru DarthNiger):

Opera foloesc mereu

| Vișan_Cosmin_1988 explică (pentru DarthNiger):

Anti malware pe langa bitdefender/NOD32 sau asta este un anti malware? si adblock te referi pe browser? [am adblock pe browser].

| DarthNiger a răspuns (pentru Vișan_Cosmin_1988):

NOD32 are si anti-malware, nu stiu cat de bun este, insa daca vrei poti sa iti iei si un anti-malware special separat, iar daca ai adblock atunci e ok, de asemenea ia-ti si pop-up blocker, blocheaza ferestrele de publicitate sa mai apara cand dai click pe ceva.

| DarthNiger a răspuns (pentru Vișan_Cosmin_1988):

Ce Windows ai? eu foloseam Opera in trecut cand aveam Windows XP, nu stiu cat de bun e Opera ca browser pe alte Windowsuri dar am auzit ca Opera e bun pentru XP, daca ai alt Windows in afara de XP, iti recomand Mozilla, Chrome sau Brave, practic Brave foloseste acelasi engine ca Chrome insa are mai multe avantaje decat Chrome-ul.