| Gamer1970 a întrebat:

Salut momentan am un procesor Intel Core 2 duo si o placa video gt610....stiu foarte slab dar totusi merge csgo pe low cu 30-50fps cu rezolutie mea maxima...in fine daca as cumpara un i3-7100 link-http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/kaby-lake-core-i 3-7100-39ghz-box/ cu placa video gt610(in timp cand voi mai avea bani o voi schimba) ar creste mult statisticile in jocuri? Sar vedea o diferenta? Merita sa fac acest update?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Procesorul e super ok si ar aduce un boost la jocuri cpu intensive. Faza e ca majoritate sunt gpu intensive deci ar fi bine sa schimbi si placa video si sa bagi si ram pana la 8 gb. Inainte sa comenzi verifica ( daca nu ai verificat deja ) ca socket-ul procesorului sa fie compatibil cu placa de baza. Altfel nu va merge. Daca vrei difente exacte deschizi
www.game-debate.com
In 2 taburi alegi acelasi joc si bagi spec-ul actual si cel cu noul procesor si iti arata exact diferenta. Succes!

| Gamer1970 explică (pentru Wr3nch):

Mersi mult, daca nu comparam procesorul meu cu acel i3 luam mare teapa a meu este cu mult peste acel i3 asadar cel mai probabil voi investi intr-o placa video mult mai buna.

1 răspuns: