| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu din ce cauza am momente de drop fps in league of legends, de exemplu la inceput cand am avut proaspat reinstalat windows 7 64 bit. imi mergea chiar pe full high in 50-60 fps fara lag. Acum imi face figuri si pe low
Adica sunt momente dese si enervante cand se blocheaza pe fractiune de secunda si simt ca se misca greu cand joc adica cand suntem 5 v 5 pe mid de exemplu imi scade in 40-50 fps de la 70-80 pe high si se simte, daca pornesc skype si incep sa vorbesc cu prietenii imi face si mai urat. Un prieten are un calculator mai slab decat al meu si pe high in 70-80 fps si in team fight ii coboara si la 20 fps si nu se simte tot asa se misca toate fara un pic de lag si la mine in 40-50 fps face figuri.
Inca o problema e suntetul. De exemplu sunt momente cam de 5-6 ori intr-un meci cand sa zicem ca vorbeste un campion, sau de exemplu " Minionii pornesc la lupta" si se aude un traaa in timp ce zice nu stiu cum sa zic... un bazait se intrerupe.
Nu inteleg de ce is momentele alea de block pe toate rezolutiile. inainte jucam pe High spre full cu skype pornit si muzica pe youtube si nu aveam nici pe dracu. Acum nu imi merge jocul asa cu toate oprite.
Am curatat calculatorul de praf,am desfacut si am curatat sursa...e normal ca dupa catva timp sa dea aer foarte cald, sa iasa aer cald de la sursa? Cand intru in league of legends incepe sa scoata un zgomot unintatea nu stiu din ce cauza si se incalzeste foarte repede in spate la sursa.
Am 4 sloturi pentru rami, 2 de 512 una de 1 gb si una de 2 gb normal ar trebui sa am 4 gb ram dar imi arata doar 3, 5 gb ram. E normal?
Bun a 3 cauza care cred eu sa fie... update-urile? si-a dat cam 20 de update-uri nu stiu cum am reusit se poate sa fie si din cauza ca si-a dat update-uri? de obicei eu opresc ala pentru update-uri pentru ca nu am nevoie sa isi dea singur cine stie la ce...
Acum cer parerile voastre. Ce credeti ca are pc de am momentele de block in lol?
Si va rog sa imi iertati punctele, virgulele si restul gramaticii pentru ca nu m-am obosit sa scriu o poveste. am nevoie urgent de un raspuns sa stiu ce sa fac.
Componentele calculatorului: Procesor Intel (R) pentium(R) D CPU 3.00 3.00 GHz, 3, 5 gb ram sistemu in 64 bit ..placa video Nvidia geforce GT 430.
Astept raspunsurile voastre va rog mult! Dau fundita.

1 răspuns:
| c0pil1n a răspuns:

Si inca ceva. Pasta de pe procesor a fost pusa de un prieten, m-ar interesa cat ar costa sa mi-o schimbe?