| Alexss01 a întrebat:

Salut.
O intrebare pentru jucatorii de monopoly, dau funda.
Atunci cand iti faci 4 case pe proprietate, urmand sa-ti faci hotel, iar pe cartonas scrie de ex. "500$ casa si hotelul 500$ plus 4 case", tu vei plati pentru hotel doar 500$ sau 500$ plus pretul a 4 case?
Astept raspunsuri concrete si sigure de la oameni care stiu jocul bine.

1 răspuns:
| Ionut659 a răspuns:

Păi la ce ai explicat tu ai da 1000 pe un hotel, eu am monopoly și dădeam doar 500 pe hotel. Uita-te la instrucțiuni atent sau cauta online instrucțiuni monopoli case...