| Girbita_Sami_1999 a întrebat:

Pe acest pc gaming imi poate duce farcry 5 cand apare in medium rezolutie hd
procesor:i3 7100 3, 9 ghz
rami:8gb ddr 4
placa video : 1050 ti 4 gb ddr 5

5 răspunsuri:
| JackFrost22 a răspuns:

Merge in cam 60-90 fps pentru ca te duce placa video
Sfat : Mai pune niste rami

| Florin_Razvan_1995_6GlP a răspuns:

Vad ca ai Viking-ul de pe PCGarage. Din cate am vazut la cerintele recomandate pentru joc (adica medium+) ai nevoie de GTX970 o placa net suparioara celei pe care o ai, asta e un -, apoi cu cei 8 Gb RAM nu o sa ai probleme, procesorul recomandat este un i7 4th gen, i3-ul tau este putin mai slab, cam cu 9%, asa ca nu prea ai sanse sa il duci pe mediu 1080p60, cel mai probabil 720p25-30, iti recomand sa joci jocul pe low spre medium, oricum nu o sa regreti, story-ul este mai important decat graficawinking. O zi faina!

| SecuristiiDreq a răspuns:

Sa speram ca merge in 25-30fps, Mult noroc bruv

| Tincu_Stefan_1999 a răspuns:

Poate duce in 30-40 fps