| 6Anonim9 a întrebat:

Pe Instagram cand dau follow cuiva, imi apare peste ceva timp "cutare ti-a acceptat cererea de urmarire", dar mie cand imi da follow cineva imi apare " cutare a inceput sa te urmareasca" si atat. Trebuie sa bifez eu ceva ca sa pot sa accept sau nu pe cine sa ma urmareasca, sau care-i treaba?

Răspuns Câştigător
| Alessia48 a răspuns:

Păi, depinde daca ai contul *privat* sau nu.
Daca contul tau este privat, iar cineva dorește să te urmărească pe Instagram, iti da follow, iar tu trebuie sa dai *accept* adica sa ii accepti cererea lui pentru a te urmări.