| M1h0i a întrebat:

Salut, pe placa de baza Intel B365 se poate pune un RTX 3050 de 8GB?

Răspuns Câştigător
| Cazaciucus a răspuns:

Sunt multe dar nu toate sunt bune. Incearca sa te uiti dupa calitate nu pret xD

2 răspunsuri:
| Cazaciucus a răspuns:

De la ce firma este placa de baza? Intel B365 este un chipset nu o placa de baza in intregime. Placa video are nevoie de PCI slot 4.0 dar poate merge si pe un PCI 3.0 dar se poate pierde din performanta din cauza ca va fi limitat de viteza unui slot PCI 3.0

| M1h0i explică (pentru Cazaciucus):

Nu prea mă pricep la componente, dar ce placa de baza îmi recomanzi pentru un RTX 3050?

| Cazaciucus a răspuns (pentru M1h0i):

Sunt multe dar nu toate sunt bune. Incearca sa te uiti dupa calitate nu pret xD