| Catalinn2001 a întrebat:

Pe un laptop am o placuta ram de 2 gb si 2 sloturi. Cand am scos placuta ram din el si am bagat-o la loc nu se mai deschidea laptopul. Am scos placuta ram si am pus-o pe celalalt slot si laptopul s-a deschis. Daca s-a deteriorat primul slot cum il repar?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai cum. Doar sa-l verifice cineva la un atelier specializat. Ideea este ca poate nu-i defect. Ia o periuta cu 2-3 lei (din aceea pentru vopsit) http://www.lider.md/krepej/ro/print/catalog/Kist-ploskaja.html
Daca ai una acasa dar sa fie perfect curata nu-i bai. Incearca sa cureti slotul si poate va merge. Daca nu, la reparat!