| KoJo07 a întrebat:

Pe un site de filme ma redirectiona spre o pagina cu reclama in care iti zicea sa faci un upgrade la mozilla. Nu am facut niciun update, dar cand vrei sa inchizi pagina iti apare o optiuni de la mozilla care stiu ca are 2 optiuni, cancel and resend sau ceva in genul iar daca inchizi optiunea reapare instant. Am reusit pana la urma sa pacalesc pagina, sa dau esc si sa inchid repede.Am instalat Ad-Block. Ce sunt aceste reclame? Sunt periculoase? Site-ul cu reclama este safetysearchextt.biz iar reclama se numea update for firefox 57.0

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pagini care injectează malware. Cât de periculoase crezi că sunt?!?

| Vl4dootz a răspuns:

Genul acesta de pagini sunt nocive pentu pc-ul tau, ele iti pot intala tot felul de virusi. Cel mai bine este sa nu apesi pe nimic din pagina respectiva si sa o inchizi. Asa nu vei avea probleme cu pc-ul.

| KoJo07 explică (pentru Vl4dootz):

Nu am apasat pe nimic de pe pagina. Doar pe fereastra data de mozzila, numita confirmation, e o optiune de la ei, cu doua variante. resend and cancel

| Vl4dootz a răspuns (pentru KoJo07):

Nu are importanta. doar inchizi pagina