| Prigoreanu_Denis_1997 a întrebat:

Salut, poate unii din voi stiti si unii din voi nu dar a fost de pe 25 mai pana pe 28 mai free weekend pe Overwatch deci a fost gratis zilelea astea. Cand ma jucam prindeam in jur de 100 de fps-uri dar dupa l-am cumparat pe 28 si prindeam tot asa (pe setari high) dar dupa m-am gandit sa ma uit pe Youtube la un video cu fps boost ca mai scadeau cateodata fps-urile. Acesta a fost videoul mai exact daca vreti sa aruncati o privire sa vedeti ce a facut el: https://www.youtube.com/watch?v=sfUyO6jb6Sk&t=1s

Din ce vad tipul are un gtx 970 si joaca pe ultra si ii ajunge pana in 300 de fps-uri aproape (O sa imi vedeti componentele putin mai in jos), eu cand am facut chestia asta intru in joc si aveam 120 de fps-uri pentru 2 secunde, ma gandeam ca a mers si dintr-o data incep sa scada pana ajung la 2 fps-uri as putea face si un screenshot. Cand intru in meci 15 fps-uri e MAXIMUL, am si reinstalat jocul ca poate se repara, i-am dat si repair din aplicatie si tot nu a mers, chiar nu stiu ce sa fac sa il fac sa mearga la loc cum era, ce as putea face?(am windows 7 btw)
Componente (cateva din ele):
Procesor: AMD FX(tm)-4300 Quad-Core Processor, 3800 Mhz, 2 core(s), 4 Logical Processor(s).
Placa video: NVIDIA Geforce GTX 1050 Ti 4GB.
GB Ram: 8GB DDR3 Ram
Storage: 2TB HDD
Placa de baza: Gigabyte GA-78LMT

Care ar fi problema? tipul ala cu gtx 970 joaca in aproape 300 de fps-uri pe ultra si eu in 15 pe low? din 100? Daca rezolv dau funda, mersi.

1 răspuns:
| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Iti recomand sa treci pe windows 10 pentru un boost de fps-uri, iar nu te gandi ca el are placa acea dar poate are mai multe placi la fel puse sau placa lui are mai multi gb.