| golem2345543 a întrebat:

Pot folosi televizorul pe post de monitor pc?
Adica gen televizorul "din sufragerie" sa fie pe post de monitor pc?
Daca da cum pot face asta si ce avantaje as avea in jocuri?
FUNDA! 1

Răspuns Câştigător
| GanduriDeCafea a răspuns:

Il poti folosi doar in cazul in care televizorul are o intrare video care sa se potriveasca cu iesirea de la placa ta video de la pc, exemplu hdmi-hdmi, vga-vga etc. Avantajele depind de ce tv ai, poate fi o rezolutie mai buna sau un display mai mare, poate culori mai bune, depinde de tv happy

| golem2345543 explică (pentru GanduriDeCafea):

Https://www.emag.ro/......DLYV67BBM/ acesta e televizorul meu.
E bun?

| GanduriDeCafea a răspuns (pentru golem2345543):

E Full Hd deci e chiar ok pentru jocuri. Daca monitorul care il ai acum actual la pc are o rezolutie mai mica sau egala dar dimensiune mai mica atunci televizorul este un avantaj.

4 răspunsuri:
| BlueRoby35 a răspuns:

Eu folosesc un monitor si un televizor deodata, deci se poate. Cu HDMI se vede full HD cat suporta televizorul, cu un cablu VGA se vede standard cum ai vedea la un monitor mai basic. Daca ai mufa de HDMI la calculator poti sa cumperi un cablu HDMI tot de pe eMAG si doar conectezi. Din pacate vad ca televizorul nu are cablu VGA cum se foloseste la monitoare de obicei. Deci daca calculatorul nu iti suporta HDMI, numai VGA, atunci poti sa cumperi un cablu "VGA-HDMI". Ceva in gen: https://www.emag.ro/......D7H61SBBM/