| Curelariu_Vlad_1905 a întrebat:

Poti sa faci bani daca publici o aplicatie pentru telefon pe Google Play? Adica se pot face bani la un numar de download-uri?

2 răspunsuri:
| Kreisegger a răspuns:

Daca faci o aplicatie in Google Play, va fi platita doar daca te adaptezi termenilori si conditiilor pentru a putea pune pret.

Dar este foarte complicat daca nu esti profesionist
-Ai nevoie de card si de cont pe care sa iti vina banii
-Trebuie ca aplicatia sa merite sa fie cumparata
etc.

| Dumnesao a răspuns:

Din cate stiu eu bani se fac daca pui pret la joc sau daca ai "itemi" de cumparat in joc.Gen sa zicem ca tu faci un joc cu dinozauri si la dinozauri le cumperi skinuri si ca sa cumper skinuri trebuie coins care se pot cumpara cu bani reali.