| S1mplu a întrebat:

Salut prieteni,am o mica problema cu pc-ul, va explic mai jos.

1).Cand pornesc calculatorul se aude un bazait,dar cred ca se incalzeste si dupa ce il inchid si il aprind din nou nu mai face acel zgomot ( cred ca era rece si se incalzea, nu-i problema).

2).Cand pornesc calculatorul si intra in windows,sunetul acela care pornea odata cu windowsul,se face intarziat; de ex : intra in windows (am xp) bun, se incarca pe la tray icons si sunetul de pornire se aude abia dupa 5 secunde sau 10 intarziere, care ar fi problema? prea multe programe sau jocuri? ca in startup nu am cate milioane de programe care sa ingreuneze pornirea.

Ce parere aveti?

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

1. zgomotul poate fi si ca e rece pana se mai incalzeste, dar poate fi si vreun surub mai slab la unul din ventilatoare, care pana se blocheaza intr-o pozitie zdrangane cateva minute...
Intarzierea e normala cand are prea multe in startup, scoate tot, lasa decat antivirusul, pe restul le pornesti manual cand ai nevoie, si vezi daca isi revine si delay-ul de la sunet.