| sanboss a întrebat:

Salut prieteni care din aceste 2 pc e mai bun pentru gaming?

1 Sistem IT MYRIA GAMEON V10, AMD Athlon X2 340 3. 2GHz, 6GB, 1TB, AMD Radeon R7 240 2GB DDR3, Linux

2 Sistem IT MYRIA Style V23, AMD A8-7650K pana la 3. 8GHz, 8GB, 1TB, AMD Radeon R7, Ubuntu

De ati ati facut aceasta alegere

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Al doilea este mult mai bun deoarece are cu 2gb ram mai mult si bineinteles procesorul este clar peste cel de sus
Si nu te uita ca prima configuratie are placa video dedicata, degeaba are mai bine stai cu placa video integrata si pe viitor ii cumperi una dedicata.La revedere? HI HI HI laughing)))))

| sanboss explică (pentru alexboss2020):

Ms, ce placa video dedicata mi se potriveste sau pot alege orice model?

| alexboss2020 a răspuns (pentru sanboss):

Orice model poti alege, asta depinde de bani tai.

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru sanboss):

Pai orice model de placa video dar trebuie sa aiba pci 16x 3.0 altfel nu iti va merge sa bagi o placa de 16x 2.0, ambele 2 unitati sunt bune numai ca sunt diferite prima are 6 gb de ram iar cealalta are 8gb de ram, iar la prima unitate are placa video mai mare insa cea de-a doua o are mica maxim 756mhz, parerea mea este sa o ei pe prima unitate si iti mai cumperi o placa de ram te costa mai putin, decat sa cumperi o placa video

| sanboss explică (pentru georgeenglezu2016):

Si procesorul?

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru sanboss):

Si procesorul este bun