| nashu40 a întrebat:

Salut prieteni!
Care e diferența dintre un website și un blog?
Și care dintre ele este de preferat?
Mulțumesc anticipat și toate cele bune tuturor!

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Website - o adunatura de pagini (blog, forum, game, stiri, retea socializare...) sau continut conex care este identificat printr-un nume de domeniu comun si publicat pe cel putin un server web. Exemple notabile sunt wikipedia.org, google.com si amazon.com

Un blog = jurnal pe internet te axezi doar pe o anumita chestie, articole sau viata personala sau mai bine spus ceea ce gandesti.

Daca vrei sa faci tot felul de chetii, e de preferat un website.
Daca vrei doar sa scrii e de preferat un blog.

1 răspuns:
| UgayMotherFucker a răspuns:

Un website e mai exact un site n poti face ce vrei iar un blog iti arati viata si e de preferat un website