| WhiteShadow238 a întrebat:

Salut prieteni, sunt disperat va rog ajutati-ma... chiar nu mai stiu ce sa fac! De cand mi-am reformatat laptop-ul am o problema foarte grava, Nu pot instala nici un fel de program pentru ca nu se downloadeaza, de exemplu intru pe miniclip sa ma joc un pool si imi cere flash player eu intru sa il descarc si pentru ca este sub format.exe nu se descarca decat pana la 99% iar apoi viteza scade cu 00.00 kb/s si asa ramane, daca descarc un fisier cu extensia.rar merge perfect dar daca este.exe si este peste 5-10 mb se opreste la 99% va rog ajutati-ma eu chiar nu mai stiu ce sa fac, youtube nu, miniclip nu, nimic!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca sunteti multi cei care aveti aceasta problema.E sigur un virus, mai devreme mi-am dat eu cu presupusul intr-un post.
Nu pot sa zic decat Kasperky...cu licenta! sau cu de toate ca shaorma!

| WhiteShadow238 explică (pentru anonim_4396):

Nici kaspersky nu pot descarca deoarece are in jur de 80 mb si este in format.exe deci big grin ajuta-ma tu daca poti pe yahoo messenger il descarci si mi-l trimiti arhivat in winrar te rog mult big grin raman dator cu ce vrei tu...dar nu bani laughing rdz_woords@yahoo.com sau lasa-mi id-ul tau te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteShadow238):

Evident ca nu poti sa-l descarci!
Nici pe yahoo n-o sa mearga copile, de acolo tot prin download trebuie sa-l dai jos...iar cu licenta eu nu te pot ajuta.Mai gasesti licente prin revistele de specialitate, poate ai vreun coleg care colectioneaza asa ceva...
In fine, iei un stick sai cd si te duci la un coleg, amic, prieten, iubita, var, ruda...si ii rogi sa te lase sa downloadezi un antivirus.
Daca nu ma insel, chiar azi am dat peste un virus in my documents, avast l-a gasit si l-a "strans de gat".Vad la multi problema asta, sper sa nu fie ceva grav... oricum e ceva nou si nu cred ca e facut de o mana de hackeri. Oricum, nu vreau sa-mi dau cu parerea, dar observ ca azi am avut si eu o gramada de porturi inchise.

| WhiteShadow238 explică (pentru anonim_4396):

Pai, ca sa fiu asa mai concret. am si eu un CD kaspersky in carcasa posibil original dar ceva mai vechi si pe el nu scrie vreun fel de CD-Key sau parola ceva nu stiu, sau se instaleaza automat licenta? Odata am incercat sa il instalez dar cum am mentionat mai sus, este mai vechi si isi da update singur iar cu acest update il descarca de pe net si mda... tot in format [.exe] deci din nou problema, sunt disperat crede-ma laughing nu mai stiu ce sa fac

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Intra pe alt pc si downloadeaza firefox, apoi faci java update.
Ce windows folosesti? eu pe xp, ca sa nu-l mai reinstalez, downloadam doar Service Pack 3 si ii dadeam un install.
Cauti un antivirus bun si dai o scanare, apoi instalezi Tunneup utilities...
Stii care e treaba, e posibil ca si hdd-ul tau sa aiba ceva BAD-uri si nu mai poate salva datele pe disc.In TuneUp Utilities, ai o optiune Disk Check...sau ceva de genu. postat la 16 Martie 2013 1:40"

E un raspuns dat mai devreme, unuia ce ave un pacient de pc, cu aceleasi simptome.
Vezi ca nu le dai delete, desinfect, clean, repair, vezi ca iti da optunile acolo... oricum, in carantina nu i-as tine!
Ma duc, bafta!