| Norbert335 a întrebat:

Prietenul meu si-a luat acum cateva luni un calculator second hand. Cand intra pe un joc care necesita mai multe resurse ii se inchide calculatorul. Cand sta pe desktop sau pe internet nu ii se inchide deloc, poate problema sa fie din cauza ca sursa are prea putini Wati sau e stricata sau care e cauza?
Componente : Quad core 2400 mhz Q 6600, 4gb ram. si cred ca gtx 950

3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

E posibil sa fie procesorul problema, vezi temperatura procesorului si fa-i un test de temperatura sa vezi pana la cate grade ajunge.

| Darky000 a răspuns:

Second hand.

| PaulcereAjutor a răspuns:

Posibil, sa ai un calculator cu componente slabe.