| sebilika a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati o placa video buna pentru gaming? la un buget de 700ron (aproximativ), de preferat sa fie nVIDIA.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Battlefielder99 a răspuns:

Salut! Cea mai buna placa video ce se incadreaza in bugetul tau este GTX 750 Ti. Daca mai poti sa te intinzi cu inca 100 lei poti sa iti iei un GTX 950 lansat luna trecuta, succesorul lui 750. Pe partea de AMD ai R9 370, care depaseste cu putin 800 de lei dar este superioare celor de mai sus. Bafta!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Alege un GTX la banii care iti permiti!
Cu cat e mai nou cu atat e mai bun! Bafta!

| AnimatedSignature a răspuns:

Poti sa-ti iei GTX 750 Ti, cea pe care o am eu, depasind doar cu 50 lei.
Are 2 GB memorie video, GDDR5 si e ok pentru a rula GTA 5 pe medium. (acum depinde si de procesor)

| Alexandru_Grigoraş_1980 a răspuns:

NVidia GTX 750/ GTX 750 Ti e alegerea cea mai buna, si le gasesti sub 700 ron pe PC Garage.