| Cazadoro a întrebat:

Recent am achiziționat o noua unitate Asus. Acesta folosește uefi bios utility-advanced mode. Problema este ca eu nu știu Cum trebuie sa procedez cu acesta pentru instalarea windows-ului. Mă puteți ajuta?

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Pai ai nevoie de un DVD sau stick cu windows. La BOOT alegi sa booteze de pe suportul pe care il ai, salvezi si iesi. Nu cred ca mai poti trece pe tipul vechi de bios, dar e la fel de usor si cu UEFI.