| Lin_Cata_1997_dPbU a întrebat:

Salut, recent am cumparat un nou laptop, procesor Intel celeron n3350 placa video Intel hd graphics, 4 gb rami si ssd128. Problema e urmatoarea, instalez farming simulator, toate bune, dar cand intru in joc imi deschide jocul, arata poza de fundal a jocului si apoi se inchide. care ar fi problema?

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

De ce ai cumparat un laptop atat de slab daca stiai ca vrei jocuri?

| bogdan324 a răspuns:

Ca sa las comentariile rautacioase si sa incerc sa fiu de folos, ai descarcat ultimul driver pentru acel Intel hd graphics?

| Wr3nch a răspuns:

17 in niciun cazlaughing Iti trebuie un i3 de 3.1 ghz si a tau atinge maxim 2.4. Eventual poate iti merge versiunea din 2013 sau 2011.

| PainTech a răspuns:

Ne poti spune :
1. Versiunea de Farming Simulator ( 17 / 18/ 19/ 20 )
2. Grupul / Repacker-ul care a lansat crackul respectiv.

Un laptop cu procesor Celeron nu e indicat pentru jocurile video. FS 17 e posibil sa mearga, de restul ma indoiesc.

Sunt prea multe chestii care pot sa mearga prost :
- Dispozitiv prea slab
- Setari grafice prea ridicate pentru dispozitiv
- Setari gresite
- Probleme cu runtime-urile ( DirectX, VisualC++, etc. )
- Probleme cu jocul
- Probleme cu crackul sau instalare gresita
- Probleme cu driverul placii video
- Alte probleme de natura software
etc.