| sebastian11sebi1106 a întrebat:

Salut recent am intrat lider pe un server nou deschis si vreau sa recrutez un colider insa nu-prea stiu intrebari pe care sa i le pun.

3 răspunsuri:
| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

1.Ai vreun animal?
2. Numeşte 3 lucruri care se află acum lângă tine.
3.Cum e vremea de afară în momentul ăsta?
4.Conduci?
5.La ce ora te-ai trezit azi dimineaţă?
6. Când ai făcut ultima oară duş?
7.Care a fost ultimul film pe care l-ai vizionat?
8.Ce scrie in ultimul mesaj trimis?
9.Ce ton muzical ai la telefon?
10.Ai vizitat altă ţară?
11.Iţi place sushi?
12.De unde îţi faci cumpărăturile?
13.Iei medicamente ca să poţi să dormi?
14. Câţi fraţi ai?
15.Ai laptop sau desktop?
16. Câţi ani o să împlineşti la următoarea aniversare?
17. Porţi lentile de contact?
18.Îţi vopseşti părul?
19. Povesteşte-mi ceva ce vrei să faci astăzi.
20.Care este topping-ul preferat de pizza?
21. Când ai plâns ultima oară?
22.Ce preferi hamburgerii sau cheeseburgerii?
23.Ai stat vreodată toată noaptea trează?
24.Ce culoare au ochii tăi?
25. Poţi să simţi diferenţa de gust dintre Pepsi şi Coca Cola?
Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela_Anna_1997):

Cred ca voia intrebari referitoare la joc, care probabil e SA-MP.

| FTLStyle a răspuns:

Ce este MG-METAGAMING
Este folosirea informatiilor tale OOC intri situatie IC,va voi da niste exemple pentru evitarea MetaGaming-ului.
Sa zicem ca eu merg la targul de masini Los Santos,si acolo il vad pe 'Andrei',care are o masina tunata 'full',eu cautand o masina,mi-a sarit in ochi masina lui 'Andrei' si vreau sa o cumpar,spunandu-i: Salut Andrei!,sunt interesat de masina ta,o vinzi? Ei bine acesta este un mod de actionare Non Role Play deoarece in viata reala,numele oamenilor nu sta deasupra capului lor,deci nu asa actionam intr-un caz de acest gen,ci asa: Buna seara,ma numesc Drogul si a-s fi interesat sa cumpar masina dumneavoastra, este de vanzare? Si el raspunzand astfel: Salutare, ma numesc Andrei si da, este de vanzare aceasta masina.
PG-PowerGaming
Power Gaming - Atunci cand nu ii dai voie unui 'player' sa raspunda la Role Play-ul facut de tine, s-au mai pe scurt a face Role Play exagerat ( a face actiuni supraomenesti ).
Ca sa intelegeti mai bine ce inseamna Power Gaming o sa va dau cateva exemple cunoscute de mine: Sa zicem ca Andrei se da jmecher cu noua lui 'iubita' si eu vreau sa ii fur gagica.Eu il provoc sa ne batem, iar el accepta.
Exemplu Non Role Play: /me duce usor mana catre nivelul bratului lui Andrei, lovindu-l cu toata forta, cazandu-i toti dinti.Nu este Role Play deoarece nu i-am dat voie sa raspunda la Role Play-ul facut de mine, el in schimb putea sa se apere.
Exemplu Role Play ( exemplul bun ): /me duce usor mana catre nivelul capului lui Andrei si incearca sa ii dea o palma. /me (( 1/2 )); /me (( 2/2 )); /me (( Reusesc actiunea? Da/Nu - Daca Nu, Andrei este rugat sa spuna motivul de care nu am putut sa ii dau acea palma.

Aceste sunt 2 dintre intrebarile pe care le poti pune intr-un server de ROLE PLAY(SA-MP)