| User9006 a întrebat:

Salut, recent am primit un laptop Asus Republic of Gamers GL552VX, si nu prea stiu cum sa-l folosesc in jocuri, sa-i mai cumpar un cooler?, cand ma joc sa scot bateria din el?, cum sa-l feresc de praf?

1 răspuns:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

E recomandat ca in folosiri,, excesive,, gen jocuri sa dai bateria jos daca acest lucru permite.Dar cred ca nu vrei sa ai neplacerea ca atunci cand esti in toiul unui joc sa ai si o pana de curent, baterie find scoasa logic ca o sa opreasca..Aceasta oprire brusca poate cauza bad-uri pe hardisck. Deci tu decizi daca sa o scoti sau nu. Vezi ce temperaturi ai in,, jocuri,, daca e ok nu mai ai nevoie de uncooler-stand, daca simti nevoia, da poti cumpara. Pai ca sa-l feresti de praf dupa ce-l opresti baga-l in geanta sau rucsac daca ai de laptop. Sau il poti acoperi cu o,, paturica,,.