| GeorgeCip a întrebat:

Salut, recent(august) mi-am facut un PC pe piese(i5-6500 3.20ghz, geforce 1060 strix gaming 6gb ddr5, 8 gb ram ddr4, ssd adata premier pro sp550 series 240gb sata-III) si am vazut ca are frame dropuri pe diferite jocuri. De exemplu gta 5, la cumparare imi mergea foarte bine, dar acum imi scad fps-urile cand conduc si are si frame dropuri aleatorii, LoL-ul imi mergea cu peste 120 de fps pe parcursul meciului(140-200 la inceputul meciului), dar acum imi merge 90-120 pe parcursul meciului. M-am gandit ca problema poate fi cauzata de virusi, dar vreau sa aud si parerile voastre. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

De cand ai cumparat pc ul, l ai curatat de praf? Ai reaplicat pasta termoconductoare? ai scanat cu antivirus? Daca disk ul pe care ai jocurile, este aproape plin, mai putin de 20gb liberi, trebuie sa faci loc.

| GeorgeCip explică (pentru AlexDFY):

Nu l-am curatat de praf si nici nu am reaplicat pasta. Cu antivirusul l-am scanat si nu am avut nicio problema, iar disk-ul pe care am jocurile mai are 650 de gb liberi.

| CPAElites a răspuns (pentru GeorgeCip):

Salut
Ai uitat sa ne spui despre sursa...

| GeorgeCip explică (pentru CPAElites):

Sursa este Seasonic S12II-620 Bronze 620W

| AlexDFY a răspuns (pentru GeorgeCip):

Atunci curata l si pune i pasta termoconductoare, o sa vezi o imbunatatire

5 răspunsuri:
| Cristi_Istrate_2001 a răspuns:

Ai instalat toate draibarele?