| Noxed a întrebat:

Recent calculatorul meu tot face figuri.
De fiecare data cand il pornesc dupa aproape 5 minute se blocheaza primeste freeze si trebuie sa ii dau restart ca sa o ia.
I-am reinstalat si Windows-ul dar tot la fel.
Am piesele acestea:
Processor AMD Sempron 3000+
Placa video ATI Radeon 9550
Si 1 giga de ram.
Ce ii pot face?

Răspuns Câştigător
| CatalinD03 a răspuns:

E din piese...

2 răspunsuri:
| Ionut_Ovidiu_2000 a răspuns:

Vezi ....incearca sa schimbi rami sau procesorul temporar si apoi vezi cum se misca...

| BogdanGamesHD a răspuns:

Daca iti da blue screen inseamna ca HARD DISK-ul este pa. Adica, HARD DISK-ul are in el un CD care este invartit si este citit de un arc. Si acel arc atinge CD-ul si daca il zgarie si de aceea faci probleme. Iti recomand pentru PROCESORUL care il ai minim 2 GB RAMI!