| Minifig7 a întrebat:

Recent mi-am cumparat Farming simulator 15 pe DVD pentru PC iar dupa ce-am instalat il pornesc si primesc eroarea asta http://imgur.com/9yueNT7.
Dau funda la raspunsul care ma ajuta! :D

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Raspunsul e simplu. Exista doua tipuri de Winodws: 32 biti sau 64 biti.
Aplicatiile sunt create si configurate pentru aceste versiuni de Windows.
Daca jocul e dezvoltat pe sistem 32 biti (cum e cazul tau), doar daca ai Windows 32 biti poti rula jocul (tu ai Windows 64 biti si se genereaza o eroare de incompatibilitate).
Daca producatorul a scos jocul doar pe sistem 32 biti, dar nu si pe 64 biti, singura varianta e sa reinstalezi un sistem de operare varianta 32 biti.