| ClaudiuAdrian23 a întrebat:

Salut, recent mi-am cumparat un PC. Am instalat de pe stick un windows 7 si cand incerc sa instalez anumite programe imi da erori (windows installer nu poate fi gasit sau incarcat) ( Skype, LoL, Steam etc etc.) ce ar trebui sa fac? sa bag din nou windowsul pe stick?

Răspuns Câştigător
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

In primul rand incearca sa faci update la Windows. Daca este unul piratat nu o sa faca update, in cel mai rau caz o sa-ti apara genuine, care te va sacai cu fraza sa cumperi o licenta. Daca windows este cu licenta dupa ce faci update ar trebui sa mearga.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Posibil ca acea copie de windows sa nu fie buna sau atunci cand ai trecut imaginea ISO pe stick sa fii facut ceva rau.
eu as opta pentru alta imagine ISO si as folosi Rufus pentru a face stick.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Incearca din nou daca face la fel e busit windowsul si va trebui sa cauti prin prieteni altul

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Dar prima oara incearca sa instalezi alte programe compatibile cu acel windows