| Flore_Kevin_1998 a întrebat:

Salut, recent mi-am luat un pc pe piese si l-am montat, cand am dat start pc-ul a pornit, ventilatoarele merg dar am ecran negru la monitor, monitorul functioneaza,

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica toate cablurile daca sunt bine conectate si verifica si componentele daca sunt bine puse

| gamersamp12 a răspuns:

1. Daca cumva ai pus rami cand PC-ul era sub tensiune, adica era bagat in priza ai sanse sa fi ars rami, motiv pentru care nu se aprinde.
2. Am mai vazut destepti care bagau monitorul la placa VGA din pc, cea incorporata decat cea PCI-e, asigura-te ca placa ta functioneaza si ai conectat monitorul unde trebuie.
3. Posibil sa fie dus procesorul.
Conculize 3 factori pot fi devina rami, procesorul sau placa video.