| ASeeease a întrebat:

Salut, recent mi s-a stricat laptop-ul si am hotarat si mi achizitionez un calculator, dar nu ma pricep cu calculatoarele si am nevoie de cateva sfaturi, acesta este pc-ul pe care o sa il cumpar:
- https://www.emag.ro/......D4VPLFMBM/
- Si am cateva intrebari daca ati putea sa mi raspundeti.
1. PC-ul ar duce jocurile GTA 5 / Fivem / Rust / Pubg?
2. Pe langa acel SSD as putea agauga si un HDD de 1TB?
3. HDD Seagate BarraCuda sau HDD WD Blue
4. Ce alte cabluri imi mai trebuie sa conectez noul HDD in pc? ca am auzit ca imi trebuie cablu sata.
Daca stiti va rog raspundeti-mi dau funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| 7Young a răspuns:

Salut
1.Calculatorul acela duce gta 5, fivem, rust, pubg
2.da chiar iti recomand sa adaugi un ssd de 1tb
3. amandoua sunt aproape identice
4. nu iti trebuie mare lucru un cablu sata si sa ai o sursa care poate alimenta hdd-ul

| ASeeease explică (pentru 7Young):

Salut cum verific daca sursa duce hdd-ul si apropo hdd de 3.5 e pentru PC si 2.5 pentru laptop?

| 7Young a răspuns (pentru ASeeease):

Da

7 răspunsuri:
| Antorus a răspuns:

E ok.dar as mai lua un SSD de 1TB. Nu costa chiar atat de mult in ziua de azi unul.
In general ai suficiente cabluri sa conectezi si hdd si ssd intr-un nou pc. Eu zic sa iti vina intai acasa si pe urma sa vezi ce mai trebuie.
Daca vrei alte chestii pentru o experienta mai buna, o tastatura si un mouse de la Logitech sau Razer si sa vezi cum se simte tongue

| ASeeease explică (pentru Antorus):

Intre timp m-am mai uitat pe site uri din Romania si am gasit altul cred ca mai bun
- https://mediagalaxy.ro/......RVISION49/

| 7Young a răspuns (pentru ASeeease):

Da accela este chiar m-ai bun deoarece are o placa video putin mai puternica si procesorul mai puternic

| ASeeease explică:

Si apropo e bun cablu asta pentru conectarea hdd-ului?
https://www.emag.ro/......DQHRWPMBM/

| 7Young a răspuns (pentru ASeeease):

Da accela este cablul potrivit