| MiniMawe a întrebat:

Se intampla ceva ciudat cu laptopul meu. Dupa ultimul update de windows merge mult mai greu. De exemplu, nu pot juca nici macar roket league pentru ca sunt foarte putine fps uri. Daca scot incarcatorul din el, isi revine si merge perfect. Stiam ca de obicei e invers, un laptop care nu e la incarcat are performanta mai redusa. De asemenea acum nu mai pot porni nici iluminarea tastaturii sau sa folosesc anumite butoane function. Tin minte ca si biosul a primit update. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa revii la versiunea anterioara actualizarii. Unele update-uri de Windows 10 creeaza des probleme pe pc / laptop.
Ori poti astepta o alta actualizare, in ideea ca erorile vor fi raportate intre timp si se vor remedia.
Daca nu te descurci, mai bine apelezi la un service.