| muciman a întrebat:

Salut, spuneti-mi si mie cum se numeste jocul acela care seamana foarte mult cu age of empires 1. E un joc foarte vechi, il jucam acum 8-9 ani in urma.

Era la fel ca si age of empires 1 doar ca avea altfel de constructii, soldati. Iti puteai face comandanti care erau mai puternici ca soldatii (in age of empires 1 nu este comandant). Era o mapa "mijlocie" in care intrai cu ajutorul unui portal, in josul mapei, si in care puteai intra in alte regate. Puteai sa iti faci aliati, sa ii ajuti. Fiecare mapa a unui regar era impartita in 2 cu ajutorul zidului care apara regatul, in mijlocul zidului este o poarta care se deschide. Muncitorii/slugile pot arunca cu pietre in soldati, daca se enerveaza (nu stiu cum) arunca cu pietre in ceilalti muncitori/slugi, fara sa dai tu o comanda.



Poate unii dintre voi au jucat jocul acesta, e super fain, dar pacat ca i-am uitat numele... nu l-am mai jucat de 8-9 ani.

Tin minte ca producatorul jocului avea un nume care incepe cu "k" (kokan, konami, kokum, kokam)
Nu este Grepolis, Empire, Triburile sau Caezar



Nu vreau comentarii prostesti, va rog.

Va multumesc anticipat!