| lunaticul12 a întrebat:

Salut stie careva cum se face un servar de metin?

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Sa o luam cu inceputul:

1 Trebuie sa ai Minimul de System altfel nu va merge nici macar sa te joci cu prieteni.
-Minim 5-10Mbps (fara intreruperi)
-Placa video 512Mb
-Dual Core sau (1. 7Ghz).
-Minim 2Gb Ram WinXp; 3Gb+ Ram pentru Win Vista, 7, 8, 10. ).

2 Programele Necesare pentru Metin2 pentru PC sunt:
-Servar Files
-Client
-Portmap
-Filezila
-Navicat
-Xampp
-Homapage

Programe pentru Host Sunt:
-Putty
-Filezila
-Navicat

3 Daca faci pe Pc trebuie sa combini toate programele sa fie conectata intre ele.

Ca sa faci servarul trebuie sa stii macar cat de cat cum se face un servar altfel degeaba ai acele programe sau degeaba te chinui daca nu stii.

De preferabil sa te uiti la Tutoriale.

4 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

5 Ultim lucru ca sa faci un servar asa cum vrei tu dureaza de la 2-15 zile.