| Sandu3 a întrebat:

Salut.Stie cineva cum te plateste YouTube pentru postarile de pe canalul propiu? Deci,pui material video si daca ai abonati YouTube te plateste pentru numarul de vizualizari sau abonati, nu stiu exact.Trebuie sa-ti deschizi cont bancar si daca trebuie,in ce moneda? Sincer, nu stiu mare lucru despre asta.Practic nu stiu filiera de cand postez ceva pana am plata de la YouTube.Imi poate explica cineva cum e mersul? In domeniul arhitecturii as vrea sa initiez ceva.Dar nu stiu primii pasi.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Doar din momentul in care ai facut 1000 de abonati si in ultimul an clipurile au adunat ca vizualizari cel putin 4000 de ore abia atunci esti eligibil pentru montetizare.

In Romania primesti intre 1.02 si 1.52 $ pe 1000 de vizionari.