| Ona234 a întrebat:

Salut, știți cumva daca merge bine gtx 1050 pentru gaming pe laptop?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce vrei sa joci. Daca vei titluri din 2019 incolo probabil merg pe medium la rezolutia nativa a ecranului. Daca iti permiti ar fi mai ok unul cu 1080. Daca te dau banii afara din casa de la 2060 in sus se descurca cu orice.

| Ona234 explică (pentru Wr3nch):

Mi-aș lu cu 1080, dar nu găsesc unul până în 3400

| Wr3nch a răspuns (pentru Ona234):

Nha, la bugetul ata sigur nu. Eventual second daca ai noroc.

| LPCTSTR a răspuns:

Merge, fata de 310M-ul meu, merge.
Am un coleg cu 1050 Ti, ii duc mai toate jocurile pe high si unele mai fitoase pe medium.