| TheForceOfGames29 a întrebat:

Stiu ca am mai psotat odata ceva asemanator dar, care dintreaceste 2 PC-uri este mai bun si pretul(pretul si pentru cel care e mai ieftin):

1. CPU: Intel Core i5 3470 3. 20GHz box
Motherboard: ASRock B75M
Memory: Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit
HDD: Western Digital 500GB SATA-III 7200rpm 16MB Caviar Blue KX
Graphics card: MSI GeForce GTX 660 Ti Twin Frozr IV OC 2GB DDR5 192-bit
Power Supply: Sirtec - High Power Element PLUS 500W
Case: Segotep Raynor Tower G1G Green

2.HDD WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
1 x Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz Vengeance rev A
1 x Motherboard Gigabyte H77-DS3H Socket 1155
1 x Graphics Card Gigabyte AMD Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit PCIe
1 x Processor Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 GHz Socket 1155 box
1 x SSD Intel 330 Series 120GB SATA3 MLC
1 x DVD-Writer Asus DRW-24B5ST Bulk
1 x Modular Source Inter-Tech Combat Power CPM 650W
1 x Thermaltake Commander MS-II without source

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Al doilea, evident, desi mizeria aia de sursa ar trebui schimbata. A, si mizeria aia de DVD writer. Si SSD sa pui un Samsung.

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Eu as vota pentru numarul 1. de ce?
1.are piese bune
2.are un procesor pe care poti rula ocuri foarte bune gen nfs most wanted 2012 din astea
3.ai o placa video foarte mare pe care vei putea vedea hd jocurile filmele
Da ca pret eu zic ca 1.probabil tear costa mai mult dar te asigu ca merita fiecare banut insa 2. e mai ......slab din punct de vedere al pieselor cat despre placa video al lui 2. este mica si nu poti juca multe jocuri decat most wanted 2005 metin si alte din astea plus ca ai un procesor care la fel o sa-ti faca probleme.Dar eu zic sal cumperi pe primul chiar daca e scump merita pentru ca are piese foarte bune.

| Zangetsu a răspuns (pentru costyflamebossulbossilor34):

Prietene, cine te-a mintit ca cu 7950 poti juca doar nfs most wanted 2005? 7950 e la nivel cu 660ti, poate juca orice joc aparut pana acum.
si ca sa fiu on topic, si eu as alege varianta 1.

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns (pentru Zangetsu):

A asta am zis ce dobitoc is a inteles altceva eu scuze din nou

| TheForceOfGames29 explică:

Bun deci cam toata lumea spune 1. acum, cam cat m-ar costa?

| Domnu a răspuns:

Al doilea e cel mai bun
2.HDD WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM

1 x Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz Vengeance rev A

1 x Motherboard Gigabyte H77-DS3H Socket 1155

1 x Graphics Card Gigabyte AMD Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit PCIe

1 x Processor Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 GHz Socket 1155 box

1 x SSD Intel 330 Series 120GB SATA3 MLC

1 x DVD-Writer Asus DRW-24B5ST Bulk

1 x Modular Source Inter-Tech Combat Power CPM 650W

1 x Thermaltake Commander MS-II without source
funda