| FanGaming98 a întrebat:

Știți cumva dacă un Huawei matebook D15 (8Gb ram, AMD ryzen 5, placă video Radeon Vega 8) va putea rula jocuri gen GTA 5, The Sims 4, Rocket League, Forza Horizon 3/4, etc?
P.S: nu e neapărat să ruleze la setări maxime, ideea e să meargă bine, fără lag

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Radeon vega 8 este placa video integrata, e mai buna decat cele integrate de la Intel, dar mai slaba decat majoritatea placilor video dedicate. probabil iti vor merge toate jocurile daca nu treci de setari grafice low-medium.

| FanGaming98 explică (pentru Zangetsu):

Eu de obicei joc jocuri mici, basic. În plus îmi trebuie laptopul pentru office, dar dacă îl iau aș vrea să aibă viteza pe care o are de nou și peste vreo 2-3 ani

1 răspuns: