| Venomvl a întrebat:

Salut tocmai am achizitionat o placa video PNY 9800 gt sh si merge foarte greu am incercat sa joc Rage, Battefield 3, Gta 4, call of duty Black Opps si la medium si la low settings merge la fel am un intel dual core i3 de 2, 7 mhz, 4gb ram ddr3, sursa de 500 W si windows xp as vrea sa stiu de la ce este

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Incearca alt driver video un curatat de registrii dx 9c daca tot rau merge incearca si win 7 si vezi cum se comporta

| Venomvl explică:

Cred ca e de la sursa e prea mica si de aia merge in reluare nu prea stiu sigur ca daca nu e de la sursa nu as vrea sa cumpar alta noua si dupa aia sa vad ca tot la fel merge si dau bani degaba pe ea am incercat si cu windows 7 si sursa este de 450 w nu am citit eu bine

| eweu a răspuns:

Problema e ca si rezolvata daca iti reinstalezi jocurile sau cel mai bine windowsul, 100% iti va merge la capacitatea placii tale

| Venomvl explică (pentru eweu):

Deci sa inteleg ca e de la sursa, sursa este noname

| eweu a răspuns (pentru Venomvl):

Poate fi si de la sursa, dar iti recomand sa incerci ce am scris mai sus, sunt aproape sigur ca o sa mearga