| ThePGR a întrebat:

Tocmai am achizitionat un router tp-link gigabit archer c2. L-am configurat si toate cele dar la led-ul de pe el cu internet este rosu. Care este problrma, pe vechiul router mergea fara probleme.

1 răspuns:
| Veninul a răspuns:

Nu ai net pe retea adica din cablu verifica cablurile sa fie conectate toate la locul lor daca persista suni la firma de net si spui ca nu ai net, dar precizes punctul ala portocaliu se aprinde atunci cand nu ai internet prin cablu, am stat o ora si plangeam si dupa vad ca nu-i bagat in pc cablu de la internet.