| Sandu3 a întrebat:

Salut.Tocmai mi-am schimbat monitorul si am neplacuta surpriza sa vad ca are dificultati in a reda videoclipurile de pe YouTube la 1080p.La 720p nu are nici cea mai mica problema.Sa ma explic:videoclipul ruleaza, dar la un moment dat se opreste pe o anumita imagine dar sunetul continua normal.Din cand in cand revine la normal pentru cateva secunde dupa care face aceeasi figura.E un monitor cu rezolutie 1366x 768 format 16:9.Vechiul monitor era la rezolutie 1280x1024/5:4 si nu avea nici un fel de problema la redare.Stie cineva cauze si remedieri?

2 răspunsuri:
| Alinutz0 a răspuns:

- Un update la placa video te-as ruga sa faci. sa fie la zi.
- Ar mai putea fi si din cauza conexiunii la internet.
Incearca sa scazi din claritate - fixeaza 480p si daca ruleaza constant fara intreruperi problema ar fi de la internet.
Seara faina!

| Sandu3 explică (pentru Alinutz0):

La 480 merge bine.Dar nu stiu ce legatura are cu viteza internetului.Cu vechiul monitor tot viteza asta o aveam.Sau atata"duce"monitorul desi ma indoiesc e nou nout luat pe 8 noiembrie.Si la 720p mai face un pic pe nebunul dar la 1080p chiar nu merge, decat sunetul si se afiseaza stop imagine dupa cateva secunde de la inceperea videoclipului.In ceea ce priveste placa video, e veche dar e la zi cu update-ul.Am un program in acest sens-Driver Booster.Nici macar nu stiu 100% daca de vina e monitorul.Doar el, adica.