| anonim_4396 a întrebat:

1.Se merita sa-mi iau un Pc de Gaming,Livestreaming, Editare, Etc la pretul de 8000-8500 de lei cu tot cu monitor si Periferice?
2. Oare cati ani o sa ma tina?
3.o sa ma tina peste 5 ani?
4.o sa meargă toate jocurile în High-Ultra în 4K cu procesorul i7 8700k si placa video 1070 Strix 256 biți 8gb sau 1070 Ti?
5.Va duce Randare video Buna spre foarte buna?
6.Pot face livestreaming cu jocuri cum ar fi:Gta 5, CSGO, Etc.in Full HD pe setări Medium-High, SAU High-Ultra peste 60Fps?
7.Procesorul si placa video mentionate mai sus duc bine sau Trebuie altele?
Cel care Raspunde cel mai bine primește Funda!

Răspuns Câştigător
| ShutFickOn a răspuns:

Salut, parerea mea este ca nu prea merita sa dai atat pe un pc...
Daca chiar vrei ai putea lua deja utilizat, are experiente mult mai bune ca si la pretul care il vrei tu, si este si mai ieftin fiind utilizat. Si ii poti da un reinstala windows-ul sau ceva big grin.
2 - Asta depinde si ce faci cu el, 5 ani nu stiu daca ar merita fiindca peste 5 ani pc-ul tau va fi de c@c@t fiind altele mai bune.
3 - Dar cel mai probabil daca ai grija de el iti poate duce 5 ani big grin
4- Nu stiu ce sa zic, dar ti-as recomanda un PS4 Pro/Xbox One X
Fiindca gandeste-te, un PS4 Pro normal e 20.000 - 22.000 lei cam asa si dupa chiar te poti gandi : ce ar duce un pc de bani astia? Ar fii un i3 cu o placa decenta. Ceea ce nu duce jocurile foarte bine. In timp ce PS4 PRO duce jocurile foarte bine si le poti si filma si face live pe PS4 PRO, avand o placa de captura, sau o poti lua la 50-200 lei parca era, nu mai stiu exact.
Cat despre randare video super buna, asta due si un pc de 20 milioane cam asa... Asa ca pentru randare foarte buna merge pana si un pc de 18 milioane, zic din propia mea exeprienta. Asa ca mai bine iti iei un PS4 PRO si un pc de 18-20 milioane pentru randare si tot nu ajungi la 80.000+ lei, Adica practic cu tot cu monitor si periferice bune ai ajunge la 60.000 lei cu tot cu ps4 si pc. Asta e opinia mea... Cam atat big grin
O zi buna!

| ShutFickOn a răspuns (pentru ShutFickOn):

Apropo, scuze ca am mai mancat niste litere dar am fost neatent. Sa mai revin cu ceva. Despre placa de captura PS4, nu stiu multe despre ea asa ca nu stiu exact daca ti-am explicat bine despre ea... Ai putea cauta pe YouTube... Si despre PS4 gandeste-te, ca nu tot timpul joci de pe controller. Exista unele jocuri care le poti juca de pe tastatura si mouse, de exemplu Fortnite Battle Royale big grin
Cam atat am avut de spus happy

| anonim_4396 explică (pentru ShutFickOn):

Multumesc pentru idee!

| ShutFickOn a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce happy