| anonim_4396 a întrebat:

A mai cumparat cineva acest pc sau daca a mai cumparat de pe acest site? https://www.samwise.ro/......65h2-10283 merita? Duce jocurile destul de ok? In special gta v, pubg si cs go. Multumesc anticipat

15 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Siteul este de încredere. Ai garanție 1 an la calculator, placa video a fost folosită la minat dar chiar și așa, dacă ai grijă de ea, te va ține. Am același model și după ce i-am făcut câteva reglaje, nu trece de 76 grade celsius.

Recomand totuși pe acesta: https://www.itmar.ro/......b-ssd-1862
Este mult mai bun față de cel ales de tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilviaDulcik):

E mai nou procesorul, dar placa video e mai veche si ceva mai slaba.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, corect. Am uitat de acest aspect la această unitate.
În schimb, are 16GB RAM și un SSD de 120GB.
Diferența între plăcile video este undeva la 15%.

Trebuie gândită puțin achiziția.

| steauakabri a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Si zici ca pc ul asta e mai ok decat celalt de pe samwise?

| steauakabri a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu unu’ m-as multumi si cu i3 cu 720 sau 750 ti ca sa pot juca cs go si gta v laughing cu pc ul pe care il am acum nu mi merge nici pe low cs go

| SilviaDulcik a răspuns (pentru steauakabri):

Este mai bun din unele puncte de vedere. Ai placa video mai slabă dar cum am spus mai devreme, e o diferență de 15% între ele. În mare parte nu vei simți, însă vei simți dacă rămâi fără memorie RAM sau dacă ai SSD sau nu.

| steauakabri a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Ok multumesc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru steauakabri):

CS GO e pura pierdere de timp, GTA V am jucat vreo 20 de minute cand a aparut, am murit de plictiseala, m-am enervat de povestea lor de rahat cu negri si porcarii, am mai rulat vreo doua benchmarkuri in el, l-am ras. Acum il am primit moca, legal, pe Epic Games store... dar nu am nici un chef si nici timp sa il joc. Oricum, gasesti un sistem SH care rupe in doua jocurile alea la maxim 1200 RON.

| steauakabri a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asta voiam sa zic. as vrea ceva ca lumea, sa mearga si jocuri mai noi, eu unul jucam jocurile astea de pe geforce now si cum nu am avut posibilitatea sa joc si altceva mai nou pentru ca nu le aveam cumparate am jucat doar astea mai oldschool sa zic asa, si acum ca am ocazia sa-mi iau PC de gaming vreau sa descopar si alte jocuri mai noi big grin

| steauakabri a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si daca mi-ai putea spune cum as putea avea grija de placa video de exemplu sa nu o ard sau eu stiu ce. la fel si la procesor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru steauakabri):

Nu ai ce sa arzi. Daca e buna, merge fara stres macar vreo 4-5 ani. Uite, eu o am pe a mea de prin... chiar nu mai stiu, cand s-a lansat 750 Ti. Are vreo 5 ani, varianta OC din fabrica, i-am mai dat si eu sa scoata fum... nici o problema.winking

| steauakabri a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si de exemplu daca joc cu graficile pe ultra sau high poate "reduce" mai mult durata de viata a placii video?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru steauakabri):

Prostii! Eu inca ma joc de rup pe 750 Ti si de la inceput am tinut ventilatorul manual la 40% ca sa fie silent (mai putin nu pot sa o setez, din pacate). Stai linistit, totul e sa ai o carcasa prin care sa curga cit de cit aerul si vei avea temperaturi rezonabile.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Da am cumparat de pe acel site.E de incredere. Pc-ul e bun pentru gta V, pubg si CS GO